15 sierpnia 2021

41. WAPM grupa Biała

Każdy z pielgrzymów o tym najlepiej wie, że mamy dwie mamusie – tą ziemską i tą, która jest z nami i spogląda z wyżyn Nieba. 

Z tego też powodu także w tym roku, zgodnie ze świętokrzyską tradycją, nasza akademicka grupa Biała wyruszyła na szlak pątniczy. Był to wspaniały czas nawiązywania relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem. Tegoroczną pielgrzymkę przeżywaliśmy pod hasłem „Obyś na nowo rozpalił charyzmat”. W przeżywaniu tego czasu pomagał nam i wskazywał nam drogę podczas konferencji nasz Brat Przewodnik ks. Artur Pająk. 

 

Droga jak to pielgrzymka była bardzo różnorodna przez różne warunki pogodowe. Każdego dnia towarzyszył nam dobry humor, a gdy ktoś go nie miał, to na ratunek przychodził brat lub siostra, która zawsze znalazła sposób na poprawę humoru lub w niejednej sytuacji wyciągnęła pomocną dłoń. Mimo zadawania sobie częstych pytań o to ile bąbli do przebicia danego dnia, czy też o to czy nasz namiot jeszcze stoi podczas ogromnego wiatru, ten czas był dla każdego z nas radosny, pełen optymizmu i wielu refleksji. Według nas całe piękno pielgrzymki tkwi w tym, że przeżywając razem i wielką radość, ale też każdy trud brata lub siostry idącej obok nas, stajemy się prawdziwą wspólnotą.

 

Pielgrzymka dla naszego DA była czasem jeszcze większego zjednoczenia naszej wspólnoty, a także możliwością poznania darów, którymi Pan Bóg obdarzył ludzi dookoła i którymi służąc, nieustannie nas ubogacają. To był wspaniały czas, a my już teraz odliczamy dni do 5 sierpnia 2022 roku.