CHARYTATYWNI DOMINIKA

W naszym Duszpasterstwie nie brakuje nowych inicjatyw i jedną z nich jest grupa „charytatywni”. Świeże ziarenko, zasiane jesienią 2018, z którego może „wykiełkować” dużo dobra, jeśli wspólnie zaangażujemy się w jego pielęgnację.. Działalność koncentruje się przede wszystkim na różnorakiej formie pomocy, m.in.: na odwiedzinach u osób starszych, chorych i samotnych, którymi opiekują się Siostry Miłosierdzia przy naszej parafii.

Ponadto uczestniczymy w różnego rodzaju akcjach, w tym tych przedświątecznych jak kolędowanie czy przygotowywanie i rozprowadzanie paczek. Nawiązaliśmy także kontakt z warszawskim ZOL/Hospicjum prowadzonym przez Caritas. Na co dzień udzielamy się w świetlicy przy Tamce, gdzie pomagamy dzieciom przy odrabianiu lekcji i spędzamy z nimi aktywnie czas. Jeśli myślisz o tym jak dobrze wykorzystać rok 2021/2022, to zachęcamy abyś chociaż 
jego cząstkę przeznaczył na wolontariat.

Od nowego roku akademickiego postaramy się jeszcze bardziej zaaktywizować, dlatego każda nowa osoba jest mile widziana, zarówno do pomocy od strony organizacyjnej jak i przymnażania nowych pomysłów ku tworzeniu DOBRA. Zapraszamy - może potrzebujemy właśnie Ciebie Spotkania odbywają się w zależności od potrzeb, wszelkie zapytania kierujcie do Dominika Chmiela.

POWRÓT