20 lutego 2022

Ferie zimowe 2022

Zgodnie z naszą duszpasterską tradycją ferie zimowe 2022 spędziliśmy u podnóży naszych ukochanych Tatr. W tym roku z zimowego wyjazdu skorzystało prawie 50 osób. Dla jednych był to czas odpoczynku po niedawnej sesji, dla innych zasłużony urlop.

 

W trakcie naszego wyjazdu nie zabrakło atrakcji. Spragnieni górskich wędrówek od razu po przyjeździe do naszego pensjonatu założyliśmy górskie buty i udaliśmy się do Schroniska Murowaniec. Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od podziwiania przepięknego krajobrazu rozciągającego się z Rusinowej Polany, a dzień zakończyliśmy wieczornym szusowaniem w Białce Tatrzańskiej. Kolejne dni upłynęły nam na zdobywaniu Kasprowego Wierchu, Sarniej Skały, Nosala oraz na podziwianiu Doliny Chochołowskiej. Korzystając z zimowej aury, wtorkowy wieczór spędziliśmy na kuligu i wspólnej góralskiej biesiadzie. Nie zabrakło także zjazdów na nartach, nawet z samego Kasprowego Wierchu. Na koniec naszego wyjazdu udaliśmy się do Term Chochołowskich, aby w gorących wodach termalnych wygrzać zmęczone tygodniową aktywnością mięśnie. Wspólne wieczory umilały planszówki oraz potańcówki.

Duszpasterski wyjazd był z pewnością doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, integracji, górskiej dawki przyjemności oraz odskocznią od codziennych spraw.

Jak to zwykle bywa, w dobrym towarzystwie czas szybko płynie. Tygodniowe ferie szybko dobiegły końca, a niepocieszeni studenci musieli powrócić do swoich uczelnianych obowiązków.

 

Nasze Duszpasterstwo już zaplanowało kolejne wspólne wyjazdy, a więc do zobaczenia na kolejnym z nich!