05 grudnia 2021

Rekolekcje w ciszy „Panie, mów do mnie”

3 dni bez telefonu, setek powiadomień i wiadomości? A do tego kilkadziesiąt godzin w zupełnej ciszy? Brzmi jak wyzwanie? Nie dla naszego Duszpasterstwa, które już po raz kolejny wyszło naprzeciw zabieganym i zmęczonym nieustanym hałasem studentom, umożliwiając usłyszenie w modlitwie samego Boga.

 

W dniach od 3 do 5 grudnia 2021 roku blisko 100 osób uczestniczyło w rekolekcjach w ciszy „Panie, mów do mnie”. Tym razem spędziliśmy je w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto, gdzie otoczeni przepiękną naturą mogliśmy jeszcze bardziej przybliżyć się do naszego Pana. Podczas adoracji, medytacji, konferencji, Mszy Świętych, a także indywidualnego czasu spędzonego „sam na sam” z naszym Tatą, wielu z nas odkryło sens i znaczenie prawdziwej modlitwy płynącej z głębokości naszego serca. Dla jednych był to czas odnalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania, dla innych postawienia pytań o własną wiarę, zaufanie Bogu, czy też kierunek naszego powołania.

 

Mimo iż większość rekolekcji spędziliśmy w milczeniu, czujemy się jeszcze bardziej zjednoczeni w naszej wspólnocie, ale przede wszystkim bliżej samego Boga.

 

„Duchu Święty naucz mnie modlić się, naucz mnie przebywać z Tobą…”