14 listopada 2021

Wrocław i Góry Stołowe

Listopad przyniósł nam kolejny powód do wspólnej integracji, a mianowicie długi weekend związany z 11 listopada – Narodowym Świętem Niepodległości. Nie zastanawialiśmy się długo i zorganizowaliśmy wyjazd z plecakami w Góry Stołowe i do Wrocławia.

 

W czwartek udaliśmy się pociągiem w Góry Stołowe, gdzie rozpoczęliśmy naszą przygodę.  Pierwsze dwa dni spędziliśmy wędrując po górach. Choć weszliśmy na najwyższy szczyt tych gór czyli Szczeliniec, nie można mówić o zdobywaniu szczytów, a raczej o wędrówkach wśród pięknie wytworzonych przez naturę tuneli i labiryntów skalnych. Drugi dzień został ukoronowany wizytą w sanktuarium, gdzie u stóp Wambierzyckiej Pani przeżywaliśmy wspólnie Eucharystię. Można powiedzieć, że piątkowa Msza Święta w sanktuarium stanowiła zakończenie jednego etapu naszej przygody.

Drugą częścią naszego wypadu był Wrocław. Nie zabrakło wizyty w Katedrze na Ostrowiu Tumskim i zwiedzania pięknej wrocławskiej starówki. Miejscem które nas szczególnie zaciekawiło było Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie.

 

Jeśli chociaż trochę pomyślałeś lub pomyślałeś, że szkoda, że Cię z nami nie było, to zapraszamy do śledzenia tego co u nas i dołączenia do naszego Duszpasterstwa