06 października 2020

Zawierzenie w Niepokalanowie

Oficjalnie rozpoczęliśmy nasz kolejny rok formacji w Duszpasterstwie Akademickim św. Krzyż, z czego jesteśmy niezwykle szczęśliwi. Razem możemy budować naszą wspólnotę, która jest wspaniałym dziełem Bożym!


W ostatni wtorek (29.10.20) udaliśmy się do Niepokalanowa, gdzie zawierzyliśmy się Najświętszej Maryi Pannie. Każdy z nas zawierzył jej swoje: życie, plany, zamiary, pragnienia, czyny. Przez ręce Maryi powierzyliśmy nasze modlitwy podczas Mszy Św. w kaplicy św. Maksymiliana.


Podczas modlitwy rozeznaliśmy, że Maryja zaprosiła nas do siebie, zaopiekowała się i wypełniła nasze serca miłością, nadzieją. Deszczowa pogoda

nie popsuła naszej dobrej atmosfery, a i nie zabrakło dobrego jedzenia.


Niepokalane Serce Maryi, jej bezgraniczna miłość do nas.


Kaplica Pokoju, w której adorowaliśmy Najświętszy Sakrament w ciszy to wyjątkowe miejsce. Monstrancja ma sylwetkę Maryi, co pomaga w kontemplacji Jej bezgranicznego zaufania, bezwarunkowej miłości do Jezusa; ukazujące się odbicie pokoju i prawdziwego miłosierdzia.


Słowa, które niegdyś wypowiedział św. Maksymilian Kolbe „Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Najświętszego Sakramentu” stały się faktem. To miejsce tak pełne pokoju powinien

odwiedzić każdy.


My odpowiedzieliśmy na zaproszenie Maryi, Duch Święty pokierował naszymi drogami i trafiliśmy na właściwe miejsce. Otworzyliśmy nasze serca na tę prawdziwą miłość.


Zapraszamy także Ciebie, abyś otwierał swoje serce na Jego miłość pod opieką Maryi. On sam pierwszy nas umiłował. Bądźmy otwarci na Boży plan, bo Jego plan na nasze życie jest najlepszy!


Jesteśmy wdzięczni za nasz wspólny wyjazd do Niepokalanowa. Spędziliśmy razem świetny czas i zebraliśmy wiele pięknych owoców!